Definování responsivního kontejneru

Jak správně vybrat klíčový responsivního kontejner? Co to je? Co dělat, když si nevím rady?

Pro každou webovou prezentaci, kterou chcete nechat měřit pomocí nástroje MonkeyTracker, potřebujeme znát pouze dvě věci:

 1. název domény
 2. selektor klíčového kontejneru

Klíčový kontejner je prvek stránky (HTML element - např. div, section atp.), který má tyto základní charakteristiky:

 1. vyskytuje se na všech stránkách, které chcete měřit
 2. obklopuje základní obsah stránky (tj. jednoznačně ohraničuje šířku webu)
 3. v případě responsivního designu mění svou šírku v závislosti na zařízení návštěvníka stránek

Pokud není selektor pro doménu zadán nebo je zadán špatně žádné měření na daných webových stránkách NEPROBÍHÁ a proto je výběru správného selektoru třeba věnovat náležitou pozornost!

Poznámka: Kliknutí mimo oblast ohraničenou selektorem jsou zaznamenávána taktéž. Není nutné, aby selektor ukazoval na element, který je roztažen na celou šířku stránky. Zásadní je opravdu zvolit ten správný kontejner, který responsivně reaguje na šířku zařízení klienta.

Fluidní design

V případě fluidního designu se bude jednat v největším počtu případů o element body. Naměřené statistiky budou více rozprostřené a pravděpodobně hůře interpretovatelné na méně navštěvovaných stránkách. Poměrně rychle však vykrystalizují nejčastější rozlišení obrazovek zákazníků, díky tomu, že pro ně bude naměřeno největší množství dat. V analytické konzoli pak budou tyto rozlišení reprezentována zarážkami. Proto je  MonkeyTracker  vhodný i pro tyto typy webů.

Responsivní / adaptivní design

Pokud máte webové stránky postavené na zarážkách - breakpointech (adaptivní nebo responsivní design), měl by existovat jeden nebo více elementů, které určují šířku webu v daném rozlišení - tedy právě aktivní zarážka. Tento element je třeba identifikovat a zadat v administraci domény.

Konstrukce selektoru

Identifikace tohoto elementu může být ve formě:

 1. atributu ID a zapisuje se jako:
  #id_elementu - např. #page-container
 2. názvu třídy a zapisuje se jako:
  .nazev_tridy -  např. .container,
 3. nebo i názvu samotného elementu a zapisuje se prostě:
  nazev_elementu - např. body

V případě, že selektor na dané stránce vybere více HTML elementů, je použit první z nich.

Co když si nevím rady?

Nevadí, pokud máte některý z placených programů, automaticky Váš web prověříme a selektor nastaví náš tým, který má v tomto ohledu velké zkušenosti. V případě, že Váš web projde redesignem, můžete naši podporu kdykoliv požádat o opětovné prověření a přenastavení selektoru webu. Tato služba není poskytována z důvodu pracnosti pro bezplatný program.